Свежие комментарии
  Архивы

  Архив рубрики «Бібліотека»

  postheadericon Агітбригада «Сонечко»

      В рамках   Всеукраїнського місячника  шкільних бібліотек «Шкільна  бібліотека  — за здоровий   спосіб життя»  17 жовтня  в школі   відбувся виступ  агітбригади  « Сонечко».    Учні   6 класу    пропагували здоровий спосіб життя.   Лікар    Айболить  переконував  підлітків, що нікотин — сильна отрута і паління дуже шкідливе , Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Т.Г.Шевченко. “Мені тринадцятий минало…”

  Мета. Розкрити ідейний зміст твору, передати зміни у на­строї хлопчика, викликані єднанням з природою, усвідо­мленням сирітської долі і почуттям вдячності до дівчинки; знаходити художні засоби, допомогти учням відчути естетичну насолоду від виразного читання; ознайомити із змістом картини Їжакевича «Шевченко-пастух».

  Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

  Обладнання. Портрет Шевченка, ілюстрації до вірша, фо­нограма поезії, картина С.І. Їжакевича «Шевченко-пастух».

  Форми роботи.

  1. Біографічна довідка поета.

  2. Опрацювання вірша «Мені тринадцятий минало»:

  а) виразне читання;

  б) поділ тексту на частини;

  в) розгляд поетики вірша.

  3. Уміння передавати свої враження від прочитаної поезії.

  4. Розгляд репродукції С.І. Їжакевича «Тарас-пастух».

  5. Ігровий момент. Гра «Кросворд-розповідь «Дитинство Шевченка».

  6. Твір (усний) «Мої враження від поезії» або «Чим мене схвилював вірш».

  7. Кросворд за віршем «Мені тринадцятий минало». Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Бібліотечний урок Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє

  Розвиток потенціалу людини, навичок і вмінь у століття інформації, формування інформаційної культури особистості повинно брати свій початок з дитинства. Головними джерелами інформації в XXI столітті є книга і комп’ютер. Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати Інтернет тощо. Тому ми вирішили запропонувати нашим користувачам 8-9 класів такий урок-діалог, під час якого можна розпочати з підлітками серйозну розмову про роль книги, бібліотеки і комп’ютера в інформаційному суспільстві.

  Головна мета уроку — допомогти зрозуміти дітям, що оволодіння ними основами інформаційної культури підготує їх до будь-якого виду пізнавальної діяльності забезпечить здатність жити в інформаційному суспільстві. Сподіваємось, що цей матеріал допоможе бібліотечним працівникам розширити коло форм і методів формування інформаційної культури учнів 8-9 кл.

  Друзі ! Вам пощастило жити в час небувалого злету науково-технічного прогресу, жити у Столітті інформації.

  Що ми розуміємо під словом «інформація» ? (повідомлення про щось). Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Інтегрований бібліотечний урок для 6 класу на тему «Подорож до Книгограду»

  Мета уроку:  дати учням загальні відомості про книжку як історичну пам’ятку людства; ознайомити з основними історичними етапами створення книги, допомогти учням зорієнтуватися у книжковому світі; навчити користуватися додатковою літературою і каталогом; сприяти відвідуванню школярами бібліотек, залучати їх до книг, формувати вдумливого та уважного читача.

  Обладнання: ілюстрації до художніх творів; куточок, присвячений українській духовності; виставка книг з історії книгодрукування, про книги та читання.

      Основний зміст уроку.

   

  Вступне слово вчителя. Дорогі учні! Сьогодні в нас бібліотечний урок і водночас своєрідне свято бібліотекаря. Ми будемо проводити його у формі гри (уявної мандрівки) за такою темою: «Подорож до Книгограду», а епіграфом послужать слова древнього мудреця Цицерона: «Дім, в якому немає книг, подібний тіла, позбутого душі». І це — дійсно так, бо книга — святиня, без якої немислиме життя людини, без книги  воно стає сірим, одноманітним і буденним. Тому з книгами ми йдемо по життю, з ними почуваємо себе впевненішими і мудрішими.

  Сьогоднішня мандрівка ставить перед нами та мету: дізнатися про перші книжки, навчитися орієнтуватися в книжковому світі. Допоможе нам у цьому виставка книг про книги та читання. Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Вікторина „Подорож по сторінках улюблений казок”

  Бібліотечний урок до свята «Тиждень книги» 1—2 класи

  Готуючись до свята, учні повинні прочитати казки «Золотий клю­чик» О. Толстого, «Попелюшка» Ш. Перро та українські народні каз­ки «Ріпка», «Колобок», «Івасик Телесик», «Рукавичка».

  Бібліотекар готує ілюстрації до цих казок або малюнки дітей.

  Дійові особи: Читайлик, Буратіно, Ріпка, Колобок, Іва­сик Телесик, Мишка, Попелюшка.

  Бібліотекар. Дорогі діти, я знаю, що ви дуже любите чи­тати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож по сторінках улюблених казок. Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Класна година «Навіщо берегти підручники»

  Класна година

  «Навіщо берегти підручник?»

                Ми часто говоримо: «Земля – колискова людства». А яка вона – Земля? Для кожного своя, неповторна, особлива – і в той же час для всіх – єдина.  «Своя» — тому що кожний бачить Землю по-своєму, а «єдина» — тому що, якщо щось трапляється із Землею в одному місці, то ми відчуваємо це на всій її території. На Землі створені особливі умови існування людства. Навіть прямуючи до  інших планет, людина бере із собою (у космічний корабель, скафандр та інше) земні умови існування. Як тут не згадати давню легенду про Антея. Неможливо було подолати Антея, поки зберігався його зв’язок із землею. Як тільки він до неї доторкався, вона дарувала своєму втомленому сину все нові і нові сили. І тільки відірвавши Антея від землі, зруйнувавши цей зв’язок, Геракл зміг подолати супротивника. Ми, люди, самі того не помічая, черпаємо свою силу від зв’язка із землею. Земля в повному сенсі цього слова дає нам життя. Як же ми «відплачуємо» їй за це? Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Змінні виставки

  Тематичні виставки, це  реклама книги та бібліотеки,  виховання учня і навчання,  розвиток,  взаємозв’язок  (учень – бібліотекар – учитель — книга).

  Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Шашковий турнір

  Мета та завдання:

  1. Формувати вміння свідомо, приймати ігрову задачу, виконувати ігрові дії за правилами, контролювати свої дії і дії інших гравців, дотримуватися черговість дій, вирішувати проблеми пошукового характеру, вибудовувати логічну мережу міркувань.

  2. Розвивати у дітей просторові уявлення, образне і логічне мислення.

  3. Виховувати морально — вольові якості: наполегливість, цілеспрямованість, витримку, бажання думати, шукати шлях вирішення і приходити до позитивного результату.

   

  Ведучий: Дорогі діти,  шановні дорослі, сьогодні учні  2-4  класів  беруть участь в турнірі з шашок.

  (Голова журі вітає учасників турніру і оголошує шашковий турнір відкритим)

   

  Голова журі: Сьогодні ви битиметеся в чесному бою на шашкових дошках, найспритніші з вас вийдуть переможцями .Оголошую шашковий турнір відкритим і бажаю всім вам успіхів, удач і перемог.

  Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon Сценарій «Посвята в читачі»

  Мета: виховувати  у школярів культуру читання; вміння користуватися послугами бібліотеки; всебічна пропаганда книги.

  Обладнання: магнітофон, вислови про книгу, костюми казкових героїв, святково прикрашена бібліотека.

  Діючи герої: Королева Книга,  Буквар, Незнайка,  Баба Яга

   

  Бібліотекар: Дорогі діти! Сьогодні у нас «Свято юного читача». Ще зовсім недавно ви ходили в дитячий садок. Тепер ви підросли і вже другий рік є учнями нашої школи. Перед вами одна за одною відкриваються двері в чудову і неосяжну країну Знань. Хорошими учнями ви можете стати лише тоді, коли будете багато читати. З книг ви дізнаєтесь багато цікавого про таємниці природи, про минуле та сучасність нашого народу:

  Дружба з книгою – це свято!

  Не було б його у нас,

  Ми б не знали так багато

  Про новий і давній час.

  Прочитать остальную часть записи »

  postheadericon «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ!» (КОНКУРСНА ПРОГРАМА)

  Тема: закріпити знання з історії України, зокрема українського козацтва; виховувати почуття національної свідомості та гідності й поваги до героїчного минулого українського народу; розвивати логічне мислення, вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати і критично оцінювати історичні факти, робити висновки

  Обладнання: Ноутбук, презентація, виставка літератури про козацтво

  ХІД ЗАХОДУ

  Звучить пісня Т. Петриненка «Україна».

  1-й ведучий

  Моя Україна — найкраща у світі.

  Ось небо блакитне і сонце в зеніті.

  Моя Україна — це ліс і озерця,

  Безмежні степи і чарівні джерельця.

  2-й ведучий

  Моя Україна — це пісня весела,

  Сади чарівні, мальовничії села.

  Це щира, багата, як світ, її мова,

  Крилата така, мелодійна, чудова.

  Прочитать остальную часть записи »

  
  Ми в мережі
  Розклад уроків